FORUM WIELOTEMATYCZNE

gotowanie , porady

Ogłoszenie


#1 2010-06-20 12:43:55

ettington

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 5
Punktów :   

Zalety mleka, jak gotować mleko

Zawiera wszystkie niezbędne dla organizmu składniki. Dorosły człowiek powinien pić pół litra mleka codziennie (w różnej postaci). Poza właściwościami odżywczymi mleko działa odtruwająco, dlatego zalecane jest palaczom, piją go również obowiązkowo drukarze. Należy pić mleko przegotowane. Najlepiej gotować w specjalnym garnku o podwójnych ściankach, oddzielonych warstwą wody, wtedy nie przypali się ani nie wykipi, a gwizdek zasygnalizuje moment zagotowania. Jeżeli gotujemy w zwykłym garnku, musi być przeznaczony tylko do mleka, aby nie nasiąkał innymi zapachami. Jeżeli położymy na dnie garnka mały porcelanowy krążek tzw. kipichron, mleko nie wykipi. Również zabezpiecza przed wykipieniem posmarowanie wewnętrznej ścianki garnka (5 cm ponad powierzchnią mleka) masłem: gotujące się mleko, zatrzyma się na linii masła. Zanim wlejemy mleko do garnka, należy przepłukać go zimną wodą, wtedy mleko nie przypali się. Po przegotowaniu należy mleko schłodzić i przechowywać nakryte w lodówce. Mleko szybciej się zsiądzie, jeżeli do jeszcze słodkiego dodamy kilka łyżeczek zsiadłego albo kefiru czy jogurtu.

Offline

 

#2 2011-10-22 13:22:36

benek56

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-22
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zalety mleka, jak gotować mleko

Zdecydowanie się zgadzam, z tym, że ostatnio spotkałem fajny artykuł czy może przedmiot, który teraz jest moim pomocnikiem w gotowaniu mleka, a w zasadzie nawet nie samego mleka a kaszy manny.  Stosując płytkę krzemową na gaz która znalazłem tu www.przyjemnegotowanie.pl/Akcesoria-kuc … -p272.html mam pewność że teraz moja ulubiona potrawa się nie przypali

Ostatnio edytowany przez benek56 (2011-10-22 13:28:16)

Offline

 

free counters

blog counter


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww.lustra-drogowe.com.pl www.aranzacja-wnetrz.net.pl skup złomu Piła